flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В Харкові пройшла робоча зустріч в рамках проекту «Зміцнення верховенства права в Україні»

13 березня 2020, 16:20
13 березня 2020 року в Харкові пройшла робоча зустріч в рамках проекту «Зміцнення верховенства права в Україні», в якій взяли участь судді, керівники апаратів судів, прес-секретарі, представники Консультативної місії Європейського Союзу, представники вищих навчальних закладів та студенти.
На обговорення були винесені наступні проблематики:
📌 порушення розумних строків кримінального провадження та встановлено такі причини цієї негативної тенденції (найбільш поширені):
🔹нехватка суддів і їх завантаженість;
Гості позначили, що питання нестачі суддів повністю залежить від процесу формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Однак, представник Консультативної місії Європейського Союзу, прокурор з Литви зауважив, що більш актуальною проблемою є недосконалість законодавства. Внісши зміни до процесуальних кодексів, ми зможемо розвантажити суддів шляхом спрощення процедури здійснення правосуддя. Але, на сьогоднішній день, представники суддівського корпусу не можуть брати участі в розробці проектів законів. Судді змушені працювати, використовуючи інструментарій, який не завжди враховує реалії сьогоднішнього дня.
🔹безосновательное перенесення судових засідань;
🔹зловживання сторін (неявка).
Судді визначили, що останні три місяці це проблема стала найбільш актуальною серед прокурорів, оскільки зараз триває процес переатестації співробітників прокуратури. Саме такі обставини часто стають причиною затягування судових процесів.
📌 надмірні строки тримання під вартою (тортури і принижуючи людську гідність поводження), а саме:
🔹автоматичний характер продовження строків тримання під вартою;
🔹продовження строків тримання під вартою на одних і тих же підставах;
🔹покладання тягаря доведення на сторону захисту.
Гості позначили, що прокурори в половині випадків в судових засіданнях не підготовлені до обґрунтування ризиків і необхідності продовження строків тримання під вартою. Таку проблематику підтвердили судді. Ми розуміємо, що невиконання зобов'язань в процесі змагальності однієї зі сторін істотно ускладнює прийняття рішення судом.
📌 порушення права на захист
форми:
🔹обмеження права на ознайомлення з матеріалами справи;
🔹перебування обвинувачених в боксах під час судових слухань.
Однак, судді позначили, що задовольняють клопотання при найменшій нагоді, з огляду на безпеку знаходяться в залі судового засідання.