Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Державній судовій адміністрації України завершена підготовка Положення "Про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему".
Про це 12 червня 2020 року розповів заступник ДСА України Сергій Чорнуцький під час онлайн-дискусії "Правові колізії подання та розгляду електронних документів у суді", організованої Компанією ЛІГА:ЗАКОН, Асоціацією Change Managers ACMP Ukraine та Сервісом документообігу "ВЧАСНО".
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) — організаційно-технічна система, що забезпечує функціонування електронного судочинства в Україні після прийняття нових процесуальних кодексів 2017 року. Розширена версія Автоматизованої системи документообігу суду, що функціонувала з 1 січня 2011 року.
У системі реєструються позовні та інші заяви, скарги та інші процесуальні документи, що подаються до суду[3].
Автоматизований розподіл справ (тобто визначення складу суду, в тому числі присяжних) також здійснюється через ЄСІТС під час реєстрації позовних заяв[4] з урахуванням спеціалізації та рівномірного навантаження для кожного судді, за принципом випадковості та в хронологічному порядку надходження справ.
Система забезпечує обмін документами в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу[5] і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. (У тому числі передбачається можливість проводити відеоконференцію між судом та іншим приміщенням, наприклад помешканням учасника справи. Якщо всі учасники справи беруть участь у відеоконференції, обов'язково здійснюється транслювання судового засідання в мережі Інтернет).
Судові рішення, повістки та інші процесуальні документи надсилаються також через ЄСІТС. Ця ж система забезпечує публікацію викликів до суду на веб-порталі судової влади.
Суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи в електронній формі. Документи і докази у паперовій формі переводяться в електронну форму та долучаються до матеріалів електронної судової справи. Вони зберігаються в додатку до справи в суді першої інстанції та у разі необхідності можуть бути оглянуті учасниками справи чи судом першої інстанції або витребувані судом вищої інстанції.
ЄСІТС підлягає захисту із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю. Відомості, що зберігаються в системі, мають бути захищені від несанкціонованого доступу та втручання.
Персональну відповідальність за належне функціонування ЄСІТС несе керівник апарату суду.