flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Комунікативна діяльність суду: основні засади, стратегія, принципи

02 листопада 2017, 14:54

     Згідно з Європейською конвенцією про захист прав людини й основоположних свобод «кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом». Одним із напрямів у процесі становлення таких вимог є розвиток комунікації судової влади (судів) із громадськістю, ЗМІ, що безпосередньо сприяє, зокрема, відкритості, незалежності правосуддя. Адже без довіри громадськості судова система не може повноцінно функціонувати. Ідея розвитку комунікації судів із громадськістю має на меті передусім висвітлення та розповсюдження інформації щодо діяльності судової системи, суддів та органів суддівського самоврядування; налагодження ефективного спілкування (комунікації) із громадськістю. Для чого спілкуватись? З ким і як спілкуватись? Такі питання не є другорядними, зважаючи на новизну впровадження в українській судовій владі «медіа-супроводу діяльності суду», відсутність ефективного відпрацьованого механізму взаємодії ЗМІ та судів та на невисокий рівень довіри громадян суду.

     

      1–2 листопада 2017 року в місті Харкові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України провело підготовку спеціалістів із забезпечення зв’язків зі ЗМІ (прес-секретарів) місцевих та апеляційних судів.

     Прес-секретарі опрацювали стратегію планування роботи прес-служби суду, ознайомилися з різноманітними методами аргументації під час спілкування з представниками засобів масової інформації, у ході виконання практичних вправ опанували навички інтерв’ю і проведення брифінгу та навчилися техніці встановлення контакту у спілкуванні із журналістами.