flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Прийнято за основу проект Закону № 5271 «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України (щодо розгляду справ за участю присяжних)»

09 лютого 2017, 12:47

                                                Прийнято за основу проект Закону № 5271 «Про внесення змін до

                    Цивільного процесуального кодексу України (щодо розгляду справ за участю присяжних)»

 

09 лютого 2017 року, Верховна Рада прийняла за основу проект Закону № 5271 «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України (щодо розгляду справ за участю присяжних)».

«За» проголосували 248 народних обранців.

Згідно з пояснювальною запискою основною метою Законопроекту є розблокування розгляду окремих категорій справ окремого провадження шляхом приведення положень Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) щодо складу суду у відповідність до Конституції України та узгодження їх із Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Для досягнення мети авторами Законопроекту пропонується внести зміни до Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до яких термін «народні засідателі», який вжито у тексті Кодексу, замінити терміном «присяжні» та поширити дію цих змін також на розгляд справ, провадження у яких відкрито до набрання чинності цими змінами.

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

 

Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України

(щодо розгляду справ за участю присяжних)

 

Верховна Рада України постановляє :

1. Внести до Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради, 2004, № 40-41, ст.492; 2006, № 35, ст.303) такі зміни:

1) у частині другій статті 18 слова «народних засідателів» замінити словом «присяжних»;

2) у пункті четвертому частини першої статті 51 слова «професійні судді, народні засідателі та присяжні» замінити на «професійні судді та присяжні»;

3) у частині четвертій статті 234 слова «народних засідателів» замінити словом «присяжних».

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Якщо до набрання чинності цим Законом судовий розгляд справи за участю народних засідателів розпочато, але не закінчено, після набрання чинності цим Законом особи, які брали участь як народні засідателі, вважаються присяжними.

До приведення підзаконних актів у відповідність до цього Закону щодо присяжних в цивільному судочинстві застосовуються ті самі правила, що діяли щодо народних засідателів.

 

 

Голова Верховної Ради

   України                                                          А. ПАРУБІЙ