Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У доповіді «Перезавантаження ЄСІТС: робота над помилками та нові виклики» член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова детально розповіла про історію впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи – від задуму, розроблення проєктів нормативних актів, до стану готовності модулів.
Як визначено законодавством, Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України. У березні 2019 року впровадження ЄСІТС не відбулося, оскільки рішенням Ради проєкт Положення повернено до ДСА України на доопрацювання.
11 червня 2021 року Рада суддів України погодила проєкт Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, наданий ДСА України. У ньому йдеться про 4 модулі: «Електронний кабінет» (судді, позивача, відповідача, адвоката та прокурора); «Електронний суд» (обмін документами між судами, а також між сторонами у справі); «Відеоконференцзв’язок»; «Діловодство» (електронний документообіг). Інші модулі планується впроваджувати після належного технічного забезпечення та тестування. Триває робота над запровадженням модулів «Електронний архів» і «Електронні виконавчі листи».
Крім того, наразі інші модулі у тому чи іншому форматі також працюють або тестуються, однак не інтегровані як елементи ЄСІТС (Єдиний державний реєстр судових рішень, вебпортал «Судова влада України», система «Кадри В», «Фінанси»).
Член ВРП звернула увагу на важливість інтеграції в одну систему наявних реєстрів, що дасть змогу суддям швидко отримувати всю необхідну інформацію.
Лариса Швецова також зазначила, що деякі країни втілюють систему електронного суду понад 20 років. «Ми намагалися це зробити за два роки, однак завдання виявилося нереальним. Водночас активна робота має продовжуватися, адже прогресивні інструменти дадуть змогу спростити багато процесів», – наголосила вона.
Нагадаємо, нещодавно набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи».
Детальніше про аспекти запровадження ЄСІТС читайте в інтерв’ю Лариси Швецової.
Джерело: Вища рада правосуддя